Friday, February 22, 2019

Özel Ders Alacaklar Bunlara Dikkat!


Özel ders almak istiyorsunuz ama nereden başlayacağınızı bilmiyor musunuz? O zaman bu içeriği okumanızda fayda var. Günümüzde günden güne ağırlaşan müfredat ve zaman aşımı nedeniyle yenilenen konular bilgi çağının da ağırlığıyla minik yavrularımızın omuzlarına yükleniyor. Peki ya siz modernleşen ama bilgi birikiminin de günden güne arttığı eğitim konusunda nereden başlayacağınızı biliyor musunuz?
Ya da daha sade bir anlatımla soracak olursak hangi derslerde eksikliğiniz olduğunun farkında mısınız? Dahası bu eksikliğinizin nelerden kaynaklandığını, geçmiş eğitim yıllarında hangi konu temeline dayanan bir yetersizlik yaşadığınızı, bu eksikliği gidermek için nerden başlayacağınızı biliyor musunuz? Hangi takviye test kitabını alacağınızı, hangi soru çeşitlerini çözmeniz gerektiğini hatta konu ile ilgili günde kaç soru çözmeniz gerektiğini biliyor musunuz? Eğer bu sorular yanıtsız kalıyorsa ihtiyacınız olan şey bir özel ders hocasıdır.
Özel Ders Ve Sistematik Çalışma Bilinci
Ders çalışmak konusunda planlama sisteminde nerden başlayacağınızı bilmek ilk adımsa şayet okul zamanında zamanı iyi yönetmek de bu işin önemli kurallarındandır. Örneğin günde ne kadar çalışmanız gerektiğini ve türüne göre kaç adet soru çözmeniz gerekliliği gibi soruların cevabını bilmek bu anlamda çok önemlidir. Bu gibi konularda sizi yormadan ve size en iyi rehberliği edebilecek olan kişilerse şüphesiz eğitim koçu statüsündeki özel ders hocasından başkası değildir.
Unutmamalısınız ki doğru bir özel ders hocasıyla ilk temas anından itibaren eğitim dünyasında sağlam adımlar atabilirsiniz. Öğrencilerle özel ders kalitesinde bire bir ilgilenecek olan bir öğretmen sizlere; ilkokul –orta -lise deneyimlerinizi, mutlu olduğunuz ders tecrübelerini, hedeflediğiniz meslek hayalini, amacınızı, yeteneklerinizi hatırlatacak bilgi donanımına sahip kişilerdir. Bu donanıma sahip eğitim koçu statüsündeki özel ders hocalarına Türkiye’nin her yerinden eveozelders.com sayfalarına girerek ulaşabilirsiniz.
Özel Ders Ve Eğitmen Avantajı
Özel bir eğitmen tuttuğunuzda her zaman en korktuğunuz dersi en keyif aldığınız derse bile dönüştürebilirsiniz. Öğrencilerin hayattan ne istedikleri, beklentileri ile ilgili olarak dahi ileriye yönelik düşüncelerinde ufuk açabilecek olan bireysel ders uzmanları, öğrencilere en ufak yaşlardan dahi motivasyon kaynağı oldukları gibi bununda ötesinde üstün bir model oluşturuyor günümüzde. Kalıplaşmış eğitim sistemi ve aile beklentilerinden daha çok çocuklara mutlu bir şekilde başarı kapısını aralayan özel ders öğretmenlerine internet aracılığıyla bir tıkla iletişim kurabilir ve yardım alabilirsiniz.
Bireysel dersler sayesinde basmakalıp öğretim biçimlerinden ve hızlıca kısır anlatım tekniklerinden kurtulmuş olursunuz. Böylelikle en korkulan dersler bile öğrenciler için kariyer hedefleri doğrultusundaki bir araca dönüşür. Öğrencilere en yoğun ve stresli geçecek olan sınav dönemlerinde bile sonsuz desteği veren özel eğitmenler, öğretmen ve aynı zamanda da arkadaş edasıyla yardımcı olmakta ve hep de olacaktır.
Derslerde Başarısızlık Kader mi?
Herhangi bir konuda ya da sınıfta genel anlamda derslerinizde istediğiniz başarıyı yakalayamıyor olabilirsiniz. Ama bu gerçek anlamda başarısız olduğunuz anlamına geçmez. Oysaki özel ders ile alacağınız takviyelerle siz de ufkunuzun açıldığına ve başarılarınızın arttığına şahit oldukça okulu ve dersleri daha çok seven bir öğrenciye dönüşebilirsiniz. Sınıf ortalamasında kimi dersler bazı öğrencilere ağır gelebilirken, bazılarına da basit konular olarak görünebilir. Bu durumda alınacak olan her bir özel ders, her öğrenci için 5 – 6 saat değerindeki sınıf dersine bedel olacaktır.

No comments:

Post a Comment

Özel Ders Alacaklar Bunlara Dikkat!

Özel ders almak istiyorsunuz ama nereden başlayacağınızı bilmiyor musunuz? O zaman bu içeriği okumanızda fayda var. Günümüzde günden ...